BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“Reikaliukai”

1. Kol šuniukas mažas ir į lauką dar neina, ar dar nelabai supranta kam tas laukas, savo kasdieninius reikaliukus (balutes ir „krūvutes“) daro namuose. Mažyliai dar ilgai nesupranta, kad reikia daryti vienoje vietoje, todėl tik nuo šeimininkų kantrybės ir užsispyrimo auklėjant, priklausys, per kiek laiko šuniukas supras, ko iš jo nori. Liūdna, bet yra pasitaikę, kad šeimininkai nesugebėjo mažo šuniuko išauklėti ir kai šuo suaugo ir darė savo balas kur papuolė (net ant lovų) neapsikentę jį padovanojo kitiems žmonėms.

Ant ko ir kurioje vietoje pratinsit šuniuką apsispręskite iš anksto. Gerai apgalvokite vietą/kampą, kurią skirsite šuniuko „wc“. Nes, įpratinus daryti vienoje vietoje, kitur perkraustyti gali nepavykti visai. Galima pratinti daryti ant laikraščių arba ant palučių.

Laikraštis:

· Pliusai“ - pigu, jų turi visi žmonės (jei būsite svečiuose); keičiate po kiekvienos balutės, taigi estetinis vaizdas nors ir sugadintas (ant žemės gulintis ištiestas laikraštis), bet bent jau švarus.

· Minusai„ - kai šuniukas daro balutę, ji į laikraštį geriasi lėtai, todėl šuniukas sušlampa kojytes ir plaukučius, jei jo plaukučiai ilgi; nuo laikraščio skystis gali nutekėti ant grindų, ar persigerti kiaurai (gadinasi medinės grindys, ypač laminato grindys).

Palutė:

  • „Pliusai“ - kai šuniukas daro balutę, ji gerai geriasi ir šuniukas nesušlampa kojyčių ir ilgų plaukučių.
  • Minusai„ – brangoka (palučių vidutinė kaina 40×60 cm - 0,58 Lt, 60×90 cm – 1,23 Lt), Ne koks estetinis vaizdas, kai palutė jau panaudota (geltonuoja dėmės). Ilgiau palaikius atsiranda kvapas. Negalima teigti, kad palutė 100 % neperšlampa (medinės grindys gadinasi).

Taigi geriausia išeitis yra reguliarus (tomis pačiomis valandomis) vaikščiojimas į lauką. Aukščiau aprašytą atvejį apie neišauklėtą šuniuką naujieji šeimininkai perauklėjo nuolat vesdami jį pasivaikščioti į lauką.

Pratinant šuniuką daryti ant laikraščio ar palučių reikia jomis iškloti visą patalpą, kurioje šuniukas būna. Stebėkite, kur jis daro. Tą laikraštį ar palutę, kur šuniukas padarė balutę perkelkite truputį arčiau tos vietos, kur norite įpratinti šuniuką. Jei atstumas gana didelis jį mažinkite labai iš lėto. Laikraščio ar palutės neišmeskite, nes sekantį kartą norėdamas padaryti balutę šuniukas ieškos to kvapo ir eis ten kur jį užuos (jei tik tai nebus per toli). Pamažu mažinkite laikraščių ar palučių kiekį, kol liks tik viena. Kai šuniukas padarys balutę ten kur reikia, pagirkite jį, duokite „skanuką“. Nepamirškite, kad tai mažylis, kuris gali užsižaisti, pasimiršti ir… padaryti balutę tiesiog po savimi.

Jei šuniukas padarė balutę ar „krūvutę“ ne vietoje ir Jūs tai pamatėte tik po kurio laiko – barti prasmės jau nėra… jis nesupras už ką yra baramas. Jei „pagavote“ mažylį „nusikaltimo vietoje“, nebarkite, tiesiog paimkite ant rankų, šiek tiek griežtesniu tonu pasakykite: „Negeras šuo“, nuneškite į vietą kur turi būti daromi „reikaliukai“ ir ten pastatę švelniu tonu pagirkite, paglostykite: „Geras šuniukas, čia reikia daryti balutę/sisiuką, geras…“. Tokį auklėjimą karts nuo karto gali tekti pakartoti ir jau paaugusiam/suaugusiam šuniui.

Jei išgąsdinsite šuniuką, kai jis darys netinkamoje vietoje, ant jo šauksite, jis pagalvos, kad šeimininkas nepatenkintas, kad jis aplamai atlieka gamtinius reikaliukus, todėl, kad nesukelti pykčio, jis stengsis tai atlikti šeimininkui nematant. Šuniukas gali bijoti tai atlikti šeimininkui matant net lauke… Geriau girti už gerą „pataikymą“, bet jokiu būdu ne barti.

Kol šuniukas mažas/jaunas, jei yra galimybė, suvyniokite visus kilimus. Nes šuniukui ant kilimo daryti labai patogu, jam neslysta kojytės, kai jis įsispiria kakučiui, ir nesušlampa kojytės, kai jis padaro balutę (juk viskas puikiai susigeria). O jei jau padarys bent kartą, tai jau kaip sakoma ten ir bus jo „wc“. Taigi geriau jau nesudaryti pagundų ir neįpratinti, kad paskui būtų mažiau pykčių tarp šuniuko ir šeimininkų. O kai paaugs, ir supras, kam yra laukas, tada kilimus galima bus vėl patiesti.

Patiko (2)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą